34. N.K.G. ISUS KRIST - KRALJ SVEGA STVORENJA

20.11.2021.

Nedjelja, 21. 11. 2021. – 34. N. K. G – ISUS KRIST – KRALJ SVEGA STVORENJA

spomendani  kroz tjedan:

ponedjeljak sv. Cecilija- ZAŠTITNICA PJEVAČA – svečana proslava na večernjoj sv. misi; utorak – sv. Klement; srijeda – sv. Andrija Dung-Lac; četvrtak – sv. Katarina

Danas, 21.11.2021. je NEDJELJA KRISTA KRALJA, svega stvorenja. Sv. mise su po nedjeljnom rasporedu; 7:00; 9:00; 11:00; 17:00 i 19:00. Na misi u 11,00 prve zavjete položit će č. s. Margareta Mraović, a svečanost će predvoditi preč. Josip Šimatović, župnik župe Sv. Nikole na Udbini i Sv. Jurja u Podlapači. Preporučujemo našu sestre u molitve i kao župna zajednica radujemo se njenim prvim zavjetima.

Na svetkovinu Isusa Krista Kralja svega stvorenog, prema odluci pape Franje slavi se Svjetski dan mladih. Za tu prigodu Sveti Otac je uputio Poruku pod naslovom „Ustani! Postavljam te za svjedoka onoga što si vidio” (usp. Dj 26,16). Zbog pandemije predviđeni svjetski susret mladih u Lisabonu odgođen je, te će se on održati 2023. godine, Papa u svojoj Poruci poziva mlade da na spomenutu svetkovinu proslave Dan mladih u svojim mjesnim Crkvama. Prihvaćajući poticaj pape Franje, želimo se i u našoj župi pridružiti mladima iz cijeloga svijeta te upriličiti misu za mlade koja će biti navečer u 19 sati.

Upis svetih misa- za razdoblje od 1. siječnja do 31. ožujka iduće godine možete upisati  u radnom vremenu ureda.

SUSRET ČLANOVA ŽEV i ŽPV i SURADNIKA 8.u mjesecu – SRIJEDA 24.11. u 20:00

subota 27.11.2021. u 17:00 PALJENJE PRVE ADVENTSKE SVIJEĆE NA GRADSKOM TRGU

CARITASOVA adventska akcija prikupljanja hrane i higijenskih potrepština od PRVE ZORNICE

RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI – ministranti i aktivni  župljani su ovih dana na Vaše adrese dostavili prigodni letak s rasporedom BLAGOSLOVA OBITELJI. Ovim putem im zahvaljujemo za nesebično darivanje svoga vremena na korist župi i Crkvi!

Blagoslov počinje slijedeće nedjelje od 10 sati. Vodite računa da vaši stariji i bolesni članovi obitelji svoju „božićnu“ ispovijed mogu imati za vrijeme blagoslova. Radi broja svete pričesti, dužni ste nam prjaviti svoga člana par dana ranije. Naknadni blagoslovi će biti tih dana kad je Vaša ulica po rasporedu od 16:00 sati dok ne završimo

Probe pjevača – utorak i petak od 19:00 sati; DJEČJI ZBOR – SUBOTA U 10:30. Od slijedeće nedjelje PROBE DJEČJEG ZBORA NEDJELJOM  U 10:15

Pozivamo MLADE  i STUDENTE da se priključe zboru mladih koji animiraju misu u 19:00. Prikažimo malo slobodnog vremena i talenta za Boga i na obogaćenje župnoj zajednici.

Susret ministranata  u subotu, 27.11.2021. s đakonom. Ministranti obvezni prisustvovati na misi u 10,30, nakon koje će imati susret.

Spremanje crkve i pastoralnog centra -  ovaj tjedan crkvu  i centar pospremale su gospođe iz 11.-te i 12.-te grupe. Od srca im hvala na njihovom vremenu i trudu. Idući vikend (petak navečer) na redu su gospođe iz 1. i 2. grupe.

Župna kateheza za svu djecu je redovito PO RASPOREDU ( na oglasnim pločama); u utorak 8.razred

VJERSKI TISAK – možete nabaviti na ulazu u crkvu i pastoralnom centru Glas Koncila

Župne KALENDARE za 2022. po cijeni od 12 kn (veliki) i 1 kn(mali) možete nabaviti u suvenirnici, kao i ostale nabožne predmete po prigodnim cijenama.

Posjetite našu WEB STRANICu ŽUPE (www.zupa-gospe-brze-pomoci.hr) na kojoj možete pratiti sve obavijesti i aktualnosti glede naše župe i svetišta.

PRATIMO odluke civilnih i crkvenih vlasti vezano uz COVID situaciju te poštujmo i pridržavajmo uputa koje su izdane od istih.

Zahvala za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe) i DAR ZA CRKVU (održavanje objekata)TE ZA NAŠE SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI...

TEL: 035/410-950; vlč. Anđelko, župnik - 098/92 321 47; vlč. Marko, ž. vikar - 091/17 404 17