Župne obavijesti 2.vazmena nedjelja B

6.4.2024.

2. vazmena, NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA, 07.04.2024.

-         Iskrene čestitke na sakramentu vjenčanja zaručnicima PROHASKA – AUGUŠTIN

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima JOSIP LOVRIĆ

-         Ponedjeljak, 8.4.2024. slavimo svetkovinu Blagovijesti – Navještenja Gospodinova, kao i hodočasnički dan Gospi brze pomoći. Sv. mise su po redovitom rasporedu 7, 9, 11, 17 i 19 sati. Središnje misno slavlje predslavi preč. Robert Mokri, župnik u Stražemanu i ekonom Požeške biskupije. Na poslijepodnevne sv. mise dolaze fra fra Matija Antun Mandić, OFMConv. iz Vinkovaca sa svojim župljanima i fra Marko Neretljak, TOR sa svojim župljanima iz Belišća.

-         U utorak, 9.4.2024. molimo  4. utorak na čast sv. Antunu Padovanskom uz obje sv. mise.

-         10., 11. i 12. travnja, TRODNEVNICA ZA PRVU PRIČEST - Trodnevnica za prvopričesnike i njihove roditelje bit će na svetim misama u 18:30 sati. Prvi dan će biti obnova krsnih obećanja i dobit će svoje križiće i vjenčiće, drugi dan župnik će progovoriti o sv. ispovijedi i podijelit će im krunice, a treći dan će biti proba s neposvećenim hostijama. Za roditelje će biti mogućnost za ispovijed sva tri dana uz sv. misu. U petak 12.4. sv. ispovijed za prvopričesnike, prijepodne od 9:30 sati, a poslijepodne od 16 sati.

-         13. travnja, subota, PRVA SVETA PRIČEST - Prvopričesničko slavlje započinje u 10,30 sati. Potrebno je doći pola sata ranije da se izbjegne gužva. Nakon sv. mise za sve goste organizira se zakuska u župnom dvorištu.

-         ŽUPNA KATEHEZA – ovaj tjedan se nastavlja po redovitom rasporedu. Vjeroučenici koji imaju katehezu ponedjeljkom, zbog „osmog“ neće imati, nego trebaju doći na jednu od sv. misa.

-         Ženidbeni navještaj: ANTE IVKOVIĆ – HELENA UTVIĆ (18.5.2024. u Sl.Brod 1)

DOMINIK MARIĆ – MIHAELA ČONDIĆ (4.5.2024. u Sl. Brod 1)

ROBERT KUŠLJIĆ - ENA JELINIĆ (17.5.2024. u Sl. Brod 1)

-         Ostalo je još nešto termina za sv. mise za svibanj i lipanj, u župnom uredu možete upisati.  ( 7 € )