Župne obavijesti za 4.vazmenu nedjelju B

20.4.2024.

4. vazmena nedjelja, 21.04.2024. Dobri Pastir – Darovi za RADOVE

-         Iskrene čestitke na sakramentu sv. potvrde našim 67-ero krizmenika

-         Iskrene čestitke na sakramentu ženidbe mladencima i kumovima OROZ - ANDRIĆ

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima RITA OREČ

-         U ponedjeljak, 22.4.2024. susret čitača i svih koji žele razmatrati Božju Riječ, nakon večernje sv. mise – vodi č.s. Ljiljana Radošević

-         U utorak, 23.4.2024. molimo  6. utorak na čast sv. Antunu Padovanskom uz obje sv. mise.

-         Srijeda, 24.4.2024. spomen Sluge Božjega Josipa Stadlera. Uz obje mise molimo molitvu za proglašenje blaženim.

-         Četvrtak, 25.4. SV. MARKO – blagoslovna molitva za blagoslov žita i polja uz obje sv. mise

-         Subota, 27. travnja – Smotra dječjih crkvenih zborova „ZLATNA HARFA“. Ove godine se održava u franjevačkom samostanu. Sudjeluje i naš dječji zbor s voditeljicom s. Margaretom Mraović. Sv. misa započinje u 10,30 sati. A glazbeni program u 11,30 sati.

-         ŽUPNA KATEHEZA – ovaj tjedan se nastavlja po redovitom rasporedu. Ovaj tjedan imaju učenici 8. razreda osnovne škole.

-         NAJAVA! DAN ŽUPNOG ZAJEDNIŠTVA, 15. lipnja 2024. Ove godine hodočastimo u Sarajevo na grob Sluge Božjega Josipa Stadlera i molimo za njegovo uzdizanje na čast oltara. Posjetit ćemo i sestre Služavke Malog Isusa i njihov dom za djecu „Egipat“. Na zajednički izlet pozivaju se svi koji cijelu godinu pomažu i sudjeluju u župi kroz svoj angažman: čitanje, kupljenje milostinje, ministranti, veliki i mali zbor, zbor mladih, volonteri za „osmi“, žene koje čiste centar i crkvu, prave kolače za „osmi“, ovogodišnji prvopričesnici i krizmanici i njihovi roditelji te sestre uršulinke. Svoje sudjelovanje treba potvrditi najkasnije do 1. lipnja, u župnom uredu, zbog organizacije autobusa.

-         Hodočašće u Lurd – molimo sve koji su se prijavili da uplate sljedeću ratu i koji još nisu dostavili nešto od podataka da to donesu u župni ured.

-         Ostalo je još nešto termina za sv. mise u lipanju, možete ih upisati u župnom uredu.  ( 7 € )

-         Ženidbeni navještaj:TOMLJENOVIĆ JOSIP i ŠPEHAR FILIPA (31.5.2024. u Sl. Brod 1)

DIDOVIĆ JOSIP i ŽIVIĆ LORENA (1.6.2024. u Sl. Brod 1)

-         Pokojnici – ovaj tjedan oprostili smo se od naših pokojnih:Marija Đuraković, Fran Kolundžić, Tomislav Sinjaković i Antonija Kirchoffer. Njihovim obiteljima izrazimo iskrenu sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo: Pokoj vječni…