Adventsko vrijeme

27.11.2021.

PRVA ADVENTSKA NEDJELJA ( c ) – 28.11.2021.

Spomendani  kroz tjedan:

utorak – sv. Andrija, apostol; petak – sv. Franjo Ksaverski; subota – sv. Barbara

Danas, 28.11.2021. je 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA. Sv. mise su po nedjeljnom rasporedu; 7:00; 9:00; 11:00; 17:00 i 19:00.

Od sutra počinju ZORNICE u 06:00 i 07:00 sati. Na zornicama prikupljamo MILOSTINJU ZA CARITAS. Župni Caritas organizira prikupljanje hrane i higijenskih potrepština  kroz vrijeme ADVENTA – u centru su dvije košare u kojima to možete ostaviti. Naši ministranti će vam podijeliti koverte i kasice za NEDJELJU CARITASA.

U petak 3.12. PRVI PETAK – VEČER KLANJANJA EUHARISTIJSKOM ISUSU od 19:00 do 22:00 uz mogućnost za svetu ispovijed

Slijedeće nedjelje 2. ADVENTSKA 05.12.2021.  – Predstavljanje PRVOPRIČESNIKA u 11:00 sati

Molitve za duhovna zvanja –pred početak svetih misa – molimo svi zajedno

Upis svetih misa- za razdoblje od 1. siječnja do 31. ožujka iduće godine možete upisati  u radnom vremenu ureda.

BLAGOSLOV OBITELJI  počinje danas od 10 sati. Vodite računa da vaši stariji i bolesni članovi obitelji svoju „božićnu“ ispovijed mogu imati za vrijeme blagoslova. Radi broja svete pričesti, dužni ste nam prijaviti svoga člana obitelji par dana ranije. Naknadni blagoslov će biti taj dan kad je Vaša ulica po rasporedu ali od 16:00 sati pa dok ne završimo; u blagoslov uz svećenika ide i jedan župni suradnik i ministrant ili ministranti. Ukoliko planirate pozvati svećenike na objed potrebno je javiti se u uredu par dana ranije.

U ponedjeljak 29.11. ulica Kneza Domagoja i Trpimira ide samo jedan svećenik

U srijedu 1.12.  ulica A. Štampara (neparna) i Penzionerska ide samo jedan svećenik

Probe pjevača – utorak i petak od 19:00 sati; od slijedeće nedjelje PROBE DJEČJEG ZBORA NEDJELJOM  U 10:00 SATI

Pozivamo MLADE  i STUDENTE da se priključe zboru mladih koji animiraju misu u 19:00. Prikažimo malo slobodnog vremena i talenta za Boga i na obogaćenje župnoj zajednici.

Susret ministranata  - nema dok traje blagoslov; svaki koji ide u blagoslov dolazi ranije na dogovor

Spremanje crkve i pastoralnog centra -  ovaj tjedan crkvu  i centar pospremale su gospođe iz 1.-te i 2.-te grupe. Od srca im hvala na njihovom vremenu i trudu. Idući vikend (petak navečer) na redu su gospođe iz 3. i 4. grupe.

Župna kateheza za svu djecu je redovito PO RASPOREDU ( na oglasnim pločama); u utorak 1.razred srednje

VJERSKI TISAK – možete nabaviti na ulazu u crkvu i pastoralnom centru Glas Koncila

Župne KALENDARE za 2022. po cijeni od 12 kn (veliki) i 1 kn(mali) možete nabaviti u suvenirnici, kao i ostale nabožne predmete po prigodnim cijenama.

Posjetite našu WEB STRANICu ŽUPE (www.zupa-gospe-brze-pomoci.hr) na kojoj možete pratiti sve obavijesti i aktualnosti glede naše župe i svetišta; ostale pojedinosti pronađite na župnom listiću

PRATIMO odluke civilnih i crkvenih vlasti vezano uz COVID situaciju te poštujmo i pridržavajmo se uputa koje su izdane od istih ( obavezne maske na licu i potreban razmak )

Zahvala za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe) i DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za NAŠE SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI...

TEL: 035/410-950; vlč. Anđelko, župnik - 098/92 321 47; vlč. Marko, ž. vikar - 091/17 404 17