4. nedjelja kroz godinu A

29.1.2023.

4. NEDJELJA KROZ GODINU A, 29.01.2023.

-         Čestitke roditeljima i kumovima na slavlju sakramenta krštenja Iva Krajnović

-         Sv. mise su po nedjeljnom rasporedu: 7:00; 9:00; 11:00; 17:00 i 19:00

-         Blagdani i spomendani u tjednu: uto – sv. Ivan Bosco; čet – Prikazanje Gospodinovo - Svijećnica; pet – sv. Blaž; ned – sv. Agata

-         Raspored svetih misa kroz tjedan je; ponedjeljak do petka u 8,30 i 18,30 sati, a u subotu samo u 08:30 sati

-         Iduća nedjelja, 29.01.2023. 5. nedjelja kroz godinu, sv. mise su po redovitom nedjeljnom rasporedu 7:00, 9:00, 11:00, 17:00 i 19:00.

-         u četvrtak, 2.2.2023. blagdan je Prikazanja Gospodinova u Hramu, SVIJEĆNICA (Marinje). Dan osoba posvećenog života. Svete mise s blagoslovom svijeća po redovitom rasporedu u 8,30 i 18,30 sati. Svijeće ćete moći nabaviti u suvenirnici po prigodnim cijenama.

-         u četvrtak, 2.2. započinje devetnica Gospi Lurdskoj, krunicom prije svetih misa.

Već sada najavljujemo župno hodočašće Gospi Lurdskoj, u Franjevački samostan, u subotu, 11.2.2023. na misu u 10 sati.

Središnje euharistijsko slavlje bit će u 17 sati kojim će predsjedati mons. Ivan Ćurić, pomoćni biskup đakovačko – osječki. Nakon euharistijskog slavlja bit će procesija s kipom Gospe Lurdske.

-         u petak, 3.2.2023. je sv. Blaž. Blagoslov grla (grličanje) uz svete mise. Ujedno je i prvi petak u mjesecu. Nakon svetih misa bit će klanjanje pred Presvetim. Ovaj mjesec klanjanje pripremaju i animiraju Anđeline prijateljice.

-         u subotu, 4.2.2023. prva subota u mjesecu kad posebno molimo za svećenička i redovnička zvanja. Posebno pozivamo članove Molitvene mreže za zvanja na sv. misu u 8,30 sati.

-         u srijedu, 1.veljače, započinje župna kateheza za drugo polugodište. Raspored na oglasnim pločama i web stranici župe.

-         u četvrtak u 20 sati nastavljamo s probama zbora mladih. Pozivamo sve zainteresirane da se pridruže.

-         VJERSKI TISAK može se nabaviti u sakristiji kod časnih sestara.

-        Kalendari za 2023.godinu – 12 lisni – 15 kn(2€) i jednolisni 3 kn (0,40 cent)

-         novi župno–pastoralni listić za vrijeme do Uskrsa možete uzeti na stoliću za tisak.

-         obavijesti popratite na fb stranici i instagramu (www.zupa-gospe-brze-pomoci.hr) na kojima  možete pratiti  aktualnosti iz života naše župe i svetišta

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI i skupini koja je spremala crkvu tj. katehetski centar.

-        Pokojnici - Ovaj tjedan smo se oprostili od naših pokojnih:Čedomil Exle, Magdalena Kapler, Matija Jednobrković i Anica Samardžić. Obiteljima iskrena sućut, a za pokojnike izmolimo - Pokoj vječni!

ž