Župne obavijesti 7.vazmena nedjelja A

20.5.2023.

7. Vazmena nedjelja A, 21.05.2023.

-         Jučer je u našoj župi bilo slavlje sv. potvrde. Po rukama pomoćnog biskupa Ivana Ćurića, sakrament sv. potvrde primilo je 63 krizmenika. Iskrene čestitke krizmenicima, roditeljima i kumovima.

-         Iskrene čestitke roditeljima i kumovima na slavlju sakramenta krštenja Emili Čušković, David Knežević,  Nikol Martić i Iva Štivić.

-         Iskrene čestitike mladencima na sakramentu ženidbe IVAN PEIĆ i JOSIPA PUNCET.

-         BLAGDANI i SPOMENDANI: pon – sv. Rita; sri – BDM Pomoćnica kršćana; pet – sv. Filip Neri; sub – sv. Augustin Kanterberijski

-         Mise u tjednu i nedjeljom po redovitom rasporedu.

-         Sljedeća nedjelja je svetkovina DUHOVA –  PEDESETNICA; 28.05.2023.  Sv. mise su po redovitom nedjeljnom rasporedu. Ovo je i zadnja nedjelja prije ljeta kada slavimo sv. misu u 17 sati. Tu nedjelju će biti i oproštaj s našim đakonom Antoniom Pekićem kojemu završava đakonski praktikum u našoj župi i završetak VAZMENOG vremena!

-         SVIBANJSKE POBOŽNOSTI Svaki dan pola sata prije sv. mise moli se krunica i litanije. Potičemo svu djecu da dođu, a posebno prvopričesnike i krizmanike s roditeljima.

-         Utorak, 23.5.2023. Molimo 11. utorak pobožnosti 13 utoraka na čast sv. Antunu.

-         U srijedu, 24.5.2023. SKAC i Sveučilište u Sl. Brodu pozivaju na Akademsku misu u 20 sati. Misa će biti u župnoj crkvi. Pozvani su svi studenti, profesori, maturanti i svi koji žele zahvaliti za ovu akademsku godinu.

-         Subota, 27.5.2023. DAN ŽUPNOG ZAJEDNIŠTVA u Sijekovcu i Donjim Močilima. Krenut ćemo nakon jutarnje sv. mise u 9,30 sati. Tamo ćemo imati zajednički sv. misu s domaćinima koju će predslaviti uzoriti kardinal mons. Vinko Puljić. Ručak je tamo osiguran, a možete si ponijeti nešto za okrepu i osvježenje. Slobodno ponesite i nešto za igru. Povratak je predviđen u poslijepodnevnim satima. Zbog ovog zajedničkog događaja, župni ured neće raditi u subotu.

-         ŽUPNA KATEHEZA – po rasporedu. Ovim tjednom završava župna kateheza za sve skupine. O upisu u novu katehetsku godinu, pratite u obavijestima iza Velike Gospe ( od 21.8. 2023.).

-         Ured za pastoral mladih  organizira tematsko ljetovanje u Zatonu za mlade (18-30 god) u periodu 15.-22.8.2023. Tema: „Kome pripada tvoje srce Vol. 2?“ Cijena je 150€. Prijave preko google obrasca(više informacija potražite na facebook stranici Ured za pastoral mladih Đakovačko – osječke nadbikupije).

-         ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ: Ljudevit Crnjac i Ana Radman (9.6.2023. u D. Andrijevcima)

-         VJERSKI TISAK može se nabaviti na stoliću za tisak u crkvi

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI i skupini koja je spremala crkvu tj. katehetski centar i skupini koja kosi dvorište i uređuje okoliš.

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama

-         Pokojnici Katarina Đurinac. Obiteljima iskrena sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo: Pokoj vječni…

TEL: 035/410-950; vlč. Anđelko, župnik - 098/92 321 47; vlč. Marko, ž. vikar - 091/17 404 17