Obavijesti Duhovi A

27.5.2023.

DUHOVI - PEDESETNICA A, 28.05.2023.

-         Iskrene čestitke roditeljima i kumovima na slavlju sakramenta krštenja Cvita Tomašić, Nina Vlašić, Zara Wachtler.

-         BLAGDANI i SPOMENDANI: pon – BDM Majka Crkve; uto – sv. Ivana Orleanska; sri – Pohod BDM; čet – sv. Justin; pet – sv. Marcelin i Petar; sub – sv. Karlo Lwange; ned – Presveto Trojstvo

-         Mise u tjednu i nedjeljom po redovitom rasporedu. Sljedeće nedjelje nema više mise u 17 sati do rujna.

-         Sljedeća nedjelja je svetkovina PRESVETOG TROJSTVA, 4.6.2023..  Sv. mise su po redovitom ljetnom nedjeljnom rasporedu. Crkveni god u franjevačkom samostanu.

-         SVIBANJSKE POBOŽNOSTI Svaki dan pola sata prije sv. mise moli se krunica i litanije. Potičemo svu djecu da dođu, a posebno prvopričesnike i krizmanike s roditeljima. U srijedu 31.5. završavamo sa svibanjskim pobožnostima

-         Utorak, 30.5.2023. DAN DRŽAVNOSTI, državni praznik. Svečana sv. misa za domovinu je u 8,30 sati. Također molimo 12. utorak pobožnosti 13 utoraka na čast sv. Antunu.

-         Od četvrtka 1.6.2023. započinjemo s upisom misnih nakana za srpanj, kolovoz i rujan. U tromjesečju se može upisati samo jedan termin za vaše pokojne. Budimo solidarni jedni s drugima.

-         Petak, 2.6.2023. PRVI PETAK, klanjanje nakon sv. misa. Klanjanje animira zbor mladih.

-         Subota i nedjelja, 3. i 4. 6. župno hodočašće u Temišvar i hrvatske župe. Polazak je ispred crkve u 5 sati. Molimo doći bar 15 min ranije. Podsjećamo da je u Rumunjskoj valuta Levi, preporučamo kartično plaćanje ili tamo promijeniti gotovinu.

-         ŽUPNA KATEHEZAzavršena za ovu katehetsku godinu. O upisu u novu katehetsku godinu, pratite u obavijestima iza Velike Gospe ( od 21.8. 2023.).

-         Ured za pastoral mladih  organizira tematsko ljetovanje u Zatonu za mlade (18-30 god) u periodu 15.-22.8.2023. Tema: „Kome pripada tvoje srce Vol. 2?“ Cijena je 150€.

-         NAJAVA! Subota, 10.6.2023. održat će se duhovna obnova karmelske – škapularske bratovštine u Karmelu sv. Josipa u Đakovačkoj Breznici. Susret započinje u 10 sati. Više informacija o događaju i prijavi  na oglasnim pločama.

-         NAJAVA! Subota, 10.6.2023. održat će se 21. Nadbijskupijski susret osoba s invaliditetom u Svetištu Majke dobre nade u Šumanovcima s početkom u 10 sati. Više informacija na prigodnom plakatu.

-         ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ: Nino Leško – Kristina Grabovac (9.6.2023. u Sl. Brod 9)

Dominik Perković – Maja Ovčarik (1.7.2023. u Sl. Brod 1)

-         VJERSKI TISAK može se nabaviti na stoliću za tisak u crkvi

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI i skupini koja je spremala crkvu tj. katehetski centar i skupini koja kosi dvorište i uređuje okoliš.

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama

-         Pokojnici Mirta Antolović i Ivan Čizmek. Obiteljima iskrena sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo: Pokoj vječni…

TEL: 035/410-950; vlč. Anđelko, župnik - 098/92 321 47; vlč. Marko, ž. vikar - 091/17 404 17