Presveto Trojstvo A

2.6.2023.

PRESVETO TROJSTVO A, 04.06.2023.

-         Iskrene čestitke na sakramentu ženidbe mladencima i kumovima Ivan Kudrić i Andreja Bulešić ( subota )

-         Iskrene čestitke roditeljima i kumovima na slavlju sakramenta krštenja Elli Marić, Nika Marijić i Leon Vrdoljak.

-         BLAGDANI i SPOMENDANI: pon – sv. Bonifacije; uto – sv. Norbert; čet – TIJELOVO; pet – sv. Efrem; sub – sv. Josip, zaštitnik Hrvatske; ned – sv. Barnaba, ap.

-         Mise u tjednu i nedjeljom po redovitom ljetnom rasporedu. Kroz lipanj, srpanj i kolovoz nedjeljom nema sv. mise u 17 sati.

-         Sljedeća nedjelja 11.6.2023.,  10. nedjelja kroz godinu. Sv. mise su po redovitom ljetnom nedjeljnom rasporedu. Na kraju mise prikupljat ćemo DAROVE ZA ĐAKONA.

-         Ponedjeljak, 5.6.2023. s početkom u 11:30 sati održat će se susret - dogovor za Tijelovsku procesiju u prostorima naše župe. Molimo sve koji se žele uključiti da dođu na ovaj susret.

-         Ponedjeljak, 5.6.2023. u 19:30 sati održat će se susret Župnog pastoralnog vijeća. Molimo sve vijećenike da se odazovu na ovaj sastanak.

-         Četvrtak, 08.06.2023. svetkovina TIJELA I KRVI KRISTOVE – TIJELOVO, državni praznik i Hodočasnički dan Gospi brze pomoći. Svete mise po rasporedu 7,9,11 i 17 sati. Nakon sv. mise u 17 sati uslijedit će Tijelovska procesija prema Franjevačkom samostanu. Zbog procesije nema sv. mise u 19 sati. ( u slučaju KIŠE odgađa se procesija)

-         Započeli smo s upisom misnih nakana za srpanj, kolovoz i rujan. U tromjesečju se može upisati samo jedan termin za vaše pokojne. Budimo solidarni jedni s drugima.

-         Ured za pastoral mladih  organizira tematsko ljetovanje u Zatonu za mlade (18-30 god) u periodu 15.-22.8.2023. Tema: „Kome pripada tvoje srce Vol. 2?“ Cijena je 150€.

-         U subota, 10.6.2023. održat će se duhovna obnova karmelske – škapularske bratovštine u Karmelu sv. Josipa u Đakovačkoj Breznici. Susret započinje u 10 sati. Više informacija o događaju i prijavi  na oglasnim pločama.

-         U subota, 10.6.2023. održat će se 21. Nadbijskupijski susret osoba s invaliditetom u Svetištu Majke dobre nade u Šumanovcima s početkom u 10 sati. Više informacija na prigodnom plakatu.

-         VJERSKI TISAK može se nabaviti na stoliću za tisak u crkvi

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI i skupini koja je spremala crkvu tj. katehetski centar i skupini koja kosi dvorište i uređuje okoliš.

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama

-         Pokojnici Ružica Ergović, Ivica Golenić, Marta Tadić, Ruža Vištica i Vladimir Hild. Obiteljima iskrena sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo: Pokoj vječni…

TEL: 035/410-950; vlč. Anđelko, župnik - 098/92 321 47; vlč. Marko, ž. vikar - 091/17 404 17