Župne obavijesti 32. n.k.g. A

11.11.2023.

32. nedjelja kroz godinu A, 12.11.2023.

-         Danas je 32. n.k.g. sv. mise su po redovitom rasporedu; 7, 9, 11, 17 i 19 sati.

-         BLAGDANI i SPOMENDANI: uto – sv. Nikola Tavelić; sri –sv. Albert Veliki; čet – sv. Margareta Švedska; pet – sv. Elizabeta Ugarska; sub – Posveta bazilike sv. Petra i Pavla; ned – sv. Jakov pustinjak

-         Sljedeća nedjelja, 33.n.k.g. NEDJELJA BRAČNIH JUBILEJA - sv. mise po redovitom rasporedu u 7,9,11,17 i 19 sati. Pod misom u 9 sati, 16 bračnih parova koji slave „okrugle“ obljetnice, obnovit će svoja bračna obećanja.

-         14.11. sv. Nikola Tavelić, crkveni god na Jelasu. Sv. misu u 11 sati predslavi vlč. Božidar Nađ.

-         16.11.2023. održat će se susret tutora i starijih ministranata i dogovor za blagoslov obitelji i domova nakon večernje sv. mise u 19,15 sati.

-         17.11.2023. uočnica Dana sjećanja na žrtve rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. U 17,30 sati bit će molitva kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata ispred KKD „Ivana Brlić Mažuranić“ i nakon toga bit će paljenje lampiona duž Vukovarske ulice.

U 18,30 sati u našoj crkvi slavit će se sv. misa za sve poginule, nestale i stradale hrvatske branitelje i civile u Vukovaru  i Škabrnji u Domovinskom ratu.

-         18.11.2023.  Dana sjećanja na žrtve rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Svi koji su se upisali za put u Vukovar, polazak je ispred crkve u 7 sati. Doći barem 10 minuta ranije. Povratak je planiran oko 17 sati. Ima još mjesta, cijena je 12€/po osobi. Taj dan župni ured NE RADI.

-         ŽUPNA KATEHEZA – po rasporedu na oglasnoj ploči i web stranici župe. Ovaj tjedan imaju 1. srednje u ponedjeljak u 19,45 sati.

-         SKAC – ima svoju redovitu misu, srijeda u 20 sati.

-         BLAGOSLOV OBITELJI I DOMOVA – od ove subote naši će suradnici početi s podjelom listića rasporeda blagoslova obitelji i domova. Redoviti blagoslov obitelji bit će od 3. do 17.12. Mogućnost za naknadni blagoslov bit će moguć prema uputama iz listića. Na posljednjoj stranici imate „Obiteljsku karticu“ koju vas molimo da ispunite i u blagoslovu predate svećeniku koji bude kod vas.

-         Kao što možete vidjeti, glavnina radova u dvorištu se privodi kraju, te slobodno možete koristiti staze za prolazak kroz dvorište. Hvala svima za darove i razumijevanje. Sljedeći zahvat je uređenje parkirališta na ulazu u dvorište, a u izradi je projektna dokumentacija za obnovu Crkve.

-         UPIS MISNIH NAKANA za  prosinac. Ima još nekoliko slobodnih termina (zornice). Slobodno možete upisati.

-         KALENDARI ZA 2024. godinu – dvanaestlisni (2€), jednolisni (0,50€)

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI! Hvala i skupinama koje spremaju crkvu i centar!

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama; ovaj tjedan izlazi novi broj ŽUPNOG LITURGIJSKOG LISTIĆA, kao i raspored BLAGOSLOVA OBITELJI !

-         Pokojnici – Ovaj tjedan oprostili smo se od Dragutin Vujić. Obitelji iskrena sućut, a za pokoj njegove duše izmolimo „Pokoj vječni…“.