33.nedjelja kroz godinu A

17.11.2023.

33. nedjelja kroz godinu A, 19.11.2023.

-         Danas je 33. n.k.g. sv. mise su po redovitom rasporedu; 7, 9, 11, 17 i 19 sati. Na sv. misi u 9 sati, 16 bračnih parova koji slave „okrugle“ obljetnice, obnovit će svoja bračna obećanja.

-         BLAGDANI i SPOMENDANI: uto – Prikazanje BDM, Gospa od zdravlja; sri –sv. Cecilija; čet – sv. Klement; pet – sv. Andrija Dung Lac i drugovi; sub – sv. Katarina Aleksandrijska; ned – sv. KRIST KRALJ

-         Sljedeća nedjelja, 34.n.k.g. nedjelja KRISTA KRALJA. Sv. mise su po redovitom rasporedu 7,9,11,17 i 19 sati. Crkveni god je u župi Brodski Varoš kojem prethodi trodnevnica o čemu više možete vidjeti na prigodnom plakatu.

-         20.11. 2023., ponedjeljak, susret svih suradničkih skupina (ŽEV, ŽPV, ČITAČI, PJEVAČI, "OSMI"(slastičarnica, suvenirnica, upis misa... ), SPREMANJE CRKVE, CARITAS, MISIJE) nakon večernje sv. mise u crkvi

-         22.11.2023., srijeda, sv. Cecilija - na svečanoj večernjoj sv. misi u 18,30 sati obilježit ćemo ovu sveticu, mučenicu i zaštitnicu crkvene glazbe i pjevača.

-         23.11.2023., četvrtak, u 16 sati održat će se 1. susret povjerenstva za izradu projekta uređenja svetišta GBP

-         ŽUPNA KATEHEZA – po rasporedu na oglasnoj ploči i web stranici župe. Ovaj tjedan imaju 8. razredi u ponedjeljak u 19,45 sati. Iznimno ovaj tjedan imaju učenici 5, 6 i 7 razreda osnovne škole u četvrtak u 16 sati.

-         SKAC – ima svoju redovitu misu, srijeda u 20 sati.

Četvrtak, 23.11. imaju Tribinu „3u1“ tema je „Teologija tijela – 1. dio“, predavač je don Damir Stojić

-         24.11., petak, Spomen Sluge Božjega Josipa Stadlera – pobožnost molitvom i pjesmom na početku sv. mise za proglašenje Sluge Božjega Josipa Stadlera blaženim i svetim

-         BLAGOSLOV OBITELJI I DOMOVA – listići za raspored blagoslova obitelji i domova su podjeljeni. Ako netko nije dobio letak, slobodno se javite u župni ured. Redoviti blagoslov obitelji bit će od 3. do 17.12. Mogućnost za naknadni blagoslov bit će moguć prema uputama iz listića. Na posljednjoj stranici imate „Obiteljsku karticu“ koju vas molimo da ispunite i u blagoslovu predate svećeniku koji bude kod vas.

-         UPIS MISNIH NAKANA – do kraja godine svi termini su popunjeni. Najavljujemo od 1. Prosinca upisujemo sv. mise za siječanj, veljaču i ožujak.

-         KALENDARI ZA 2024. godinu – dvanaestlisni (2€), jednolisni (0,50€)

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI! Hvala i skupinama koje spremaju crkvu i centar!

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama; ovaj tjedan izlazi novi broj ŽUPNOG LITURGIJSKOG LISTIĆA, kao i raspored BLAGOSLOVA OBITELJI !

-         PokojniciViktor Stojanović, Ferdo Kljaić, Jasminka Mudronja. Obiteljima iskrena sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo „Pokoj vječni…“