Nedjelja Krista Kralja

25.11.2023.

34. nedjelja kroz godinu A, 26.11.2023. ISUS KRIST, KRALJ SVEGA SVIJETA

-         Iskrene čestitike roditeljima i kumovima na sakramentu krštenja EVA TUTIĆ

-         Danas je 34. n.k.g., nedjelja ISUSA KRISTA, KRALJA SVEGA SVIJETA, zadnja nedjelja liturgijske godine. Sv. mise su po redovitom rasporedu; 7, 9, 11, 17 i 19 sati.

-         BLAGDANI i SPOMENDANI: čet – sv. Andrija, ap.; ned – sv. Franjo Ksaverski

-         Sljedeća nedjelja je 1. došašća. Sv. mise su po redovitom rasporedu 7,9,11,17 i 19 sati.

-         BLAGOSLOV OBITELJI - 03.12. 2022. do 17.12. 2022.  – pastoralni susret svećenika i župljana; uz župnika i ž.vikara ide prof. Mato Mićan, vikendom jedan od franjevaca i  trajni đakon. Uz njih ide jedan od starijih suradnika te ministrant; u vrijeme blagoslova ispovijedit ćemo i pričestit BOLESNIKE te samo u iznimnim situacijama podijeliti bol. pomazanje za one koji ne mogu doći u crkvu; nastavljamo praksu od prošle godine – za ručak je potrebno javiti se u župni ured i dogovoriti za konkretan dan.

Listići za raspored blagoslova obitelji i domova su podjeljeni. Ako netko nije dobio listić, slobodno se javite u župni ured. Redoviti blagoslov obitelji bit će od 3. do 17.12. Mogućnost za naknadni blagoslov bit će moguć prema uputama iz listića. Na posljednjoj stranici imate „Obiteljsku karticu“ koju vas molimo da ispunite i u blagoslovu predate svećeniku koji bude

kod vas.

-         Srijeda, 29.11.2023. započinje Devetnica Bezgrešnom začeću Blažene Djevice Marije

-         Četvrtak, 30.11.2023. Biblijski susret (duhovna obnova) za Brodski-Sibinjski-Garčinski dekanat. Susret započinje nakon večernje sv. mise u 19:15 sati, u Katehetskom centru. Predavač je prof. vlč. Ivan Benaković. Na ovaj susret posebno pozivano roditelje prvopričesnika i krizmenika, ali i sve one koji žele doći na ovu biblijsku duhovnu obnovu.

-         Petak, 1.12.2023. prvi petak u mjesecu. Klanjanje nakon sv. misa animiraju Anđeline prijateljice.

-         Subota, 2.12.2023. prva subota. Na sv. misu u 8,30 sati pozivamo članove molitvene mreže za zvanja da predvode krunicu

-         U 17 sati na gradskom Korzu upriličit ćemo blagoslov adventskog vijenca i paljenje 1. adventske svijeće. Župnik vodi molitveni program, a pjeva naš veliki zbor.

-         ŽUPNA KATEHEZA – po rasporedu na oglasnoj ploči i web stranici župe. Ovaj tjedan imaju 1. razredi srednje škole u ponedjeljak u 19,45 sati.

-         SKAC – ima svoju redovitu misu, srijeda u 20 sati.

-         UPIS MISNIH NAKANA – do kraja godine svi termini su popunjeni. Od 1. Prosinca upisujemo sv. mise za siječanj, veljaču i ožujak.

-         KALENDARI ZA 2024. godinu – dvanaestlisni (2€), jednolisni (0,50€)

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI! Hvala i skupinama koje spremaju crkvu i centar!

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama;

-         Pokojnici – ovaj tjedan nije bilo sprovoda