5. nedjelja kroz godinu B

2.2.2024.

5. nedjelja kroz godinu, 04. veljače 2024., Međunarodni dan života

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja LUCIA SARIĆ, MATA ĆOSIĆ, IVAN VUKOJEVIĆ

-         Danas je 5. nedjelja kroz godinu. Sv. mise po redovitom rasporedu 7,9,11,17 i 19 sati.

-         BLAGDANI i SPOMENDANI: pon – sv. Agata; uto – sv. Pavao Miki; sri – bl. papa Pio IX.; čet – sv. Jeronim; pet – sv. Skolastika; sub – bl. Alojzije Stepinac; ned – Gospa Lurdska

-         Iduća nedjelja, 11.02.2024,  je  6. n.k.g., Gospa Lurdska i Dan bolesnika. Sv. mise su po redovitom rasporedu 7, 9, 11, 17 i 19 sati. Na sv. misu u 7 sati podijelit ćemo sakrament bolesničkog pomazanja onima kojima je potrebno (teži bolesnici). Župnik i veliki zbor hodočaste u Franjevački samostan Gospi Lurdskoj gdje će župnik predslaviti sv. misu u 10 sati.

-         U srijedu, nastavljamo pobožnost 9 srijeda na čast sv. Josipu.

-         U četvrtak, 8.2.2024. hodočasnički dan Gospi brze pomoći. Sv. mise su po redovitom nedjeljnom rasporedu. Predslavitelje misnih slavlja možete vidjeti na prigodnim plakatima.

-         U petak, 9.2.2024. s početkom u 20 sati, SKAC organizira Tribinu 3u1. Tema ove tribine je „Emocionalne kompetencije - Učinkovito upravljanje emocijama i emocionalnim reakcijama. Osluškivati srce, a ne izgubiti glavu…“. Predavačica je dr.sc. Dunja Jurić Vukelić mag. psych.

-         U subotu, 10.2.2024., Bl. Alojzije Stepinac, crkveni god u župi na Hebrangu, više o trodnevnoj pripravi i misnim slavljima toga dana na prigodnom plakatu. Taj dan je kod nas samo jedna sv. misa u 8:30 sati, ujedno i završetak devetnice Gospi Lurdskoj.

-         ŽUPNA KATEHEZA  - Po rasporedu na oglasnoj ploči. Ovaj ponedjeljak imaju učenici 1. razreda srednje škole.

-         SKAC – redovita sv. misa srijedom u 20 sati

-         NAJAVA! TEČAJ PRIPRAVE ZA BRAK, kod nas u župi se održava 15., 16., 22., 23., 29.2. i 1.3. Prethodne prijave nisu potrebne. Zaručnici su dužni biti na svih šest (6) susreta kako bi dobili potvrdu o tečaju.

-         NAJAVA! SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI, Gospić, 4. svibnja 2024. Svi koji želite ići, možete se prijaviti kapelanu ili tajnici. Prijave traju do 20.ožujka. Uz prijavu, odmah se plaća kotizacija od 10€.

-         Zahvala svim župljanima za Vaše darove – LUKNO (uzdržavanje župe), DAR ZA CRKVU (održavanje objekata) te za naše SVETIŠTE GOSPE BRZE POMOĆI! Hvala i skupinama koje spremaju crkvu i centar!

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama. Od ovog tjedan moći ćete čitati i razmatranja Božje Riječi

-         Pokojnici – ovaj tjedan oprostili smo se od naših pokojnika:Dragica Crnojević, Mato Galić, Ivanka Međedović, Tomislav Crnković i Božica Japundžić Palenkić. Njihovim obiteljima izrazimo iskrenu sućut, a za njihove duše izmolimo: Pokoj vječni…