Župne obavijesti Presveto Trojstvo B

25.5.2024.

PRESVETO TROJSTVO, 26.05.2024., Svjetski dan djece

-        Svete mise u 17:00 sati od slijedeće nedjelje NEMA do kraja 8.mjeseca

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima MATEO BOŠNJAK, JULIA KRALJEVIĆ, ANTE VOLAR

-         U ponedjeljak, 27.05.2024., nastavljamo sa susretima čitača i svih koji žele razmatrati Božju Riječ, nakon večernje sv. mise – vodi č.s. Ljiljana Radošević

-         U utorak, 28.05.2024molimo  11. utorak na čast sv. Antunu Padovanskom uz obje sv. mise.

Isti dan u Katehetskom centru u 19,30 sati Zajednica Molitva i riječ i Centar za hagioterapiju Sl. Brod organiziraju tribinu na temu: „Duhovno – antropološki pristup strahu i tjeskobi“ prema prof. dr. Tomislavu Ivančiću. Voditeljica tribine je Silva Vrdoljak, teologinja i mentorica hagioterapije

-         U srijedu, 29.5.2024. prvopričesnici koji žele sudjelovati u Tijelovskoj procesiji trebaju doći po haljinice u vremenu od 16-17 sati.

-         U četvrtak, 30.5.2024. TIJELOVO – BRAŠANČEVO, sv. mise su u 7,9 i 19 sati. Nakon sv. mise u 9 sati uslijedit će Tijelovska procesija ulicama župe do Franjevačkog samostana. U procesiji sudjeluju svećenici i časne sestre s područja župe, o. Aleksandar Hmilj i grkokatolička zajednica, ministranti, veliki pjevački zbor, vatrogasci, članovi FAB-a, gradska limena glazba, članovi vojnih i braniteljskih udruga, udruga Hrvatska žena i ovogodišnji prvopričesnici, krizmenici te ostali vjernički puk župe i grada.

Tradicionalno će biti i blagoslov Brodskog kola pa pozivamo sve koji su u mogućnost da se odjenu u svečanu narodnu nošnju, a ulica gdje bude prolazila procesija, pozivamo da se urede prozori.

-         Subota, 1.6.2024., prva subota u mjesecu, dan molitve za duhovna zvanja. Na sv. misu u 8,30 sati pozivamo članove Molitvene mreže za zvanja.

Pod sv. misom u 11,30 sati u samostanu sestara uršulinki, naša s. Suzana Crnčec, kućna poglavarica, proslavit će 25.  godišnjicu svojih svečanih zavjeta. Iskreno čestitamo

-         SVIBANJSKE POBOŽNOSTI – svaki dan pola sata prije sv. misa molimo Gospinu krunicu i Lauretanske litanije te zavjetne molitve. U petak je ZAVRŠNA POBOŽNOST.

-         ŽUPNA KATEHEZA –Ovaj tjedan imaju učenici 1. razreda srednje škole. Prvopričesnici umjesto dolaska na termin kateheze dolaze na krunicu. Ovim tjednom završava župna kateheza za sve skupine. Upis u novu katehetsku godinu bit će krajem kolovoza, a kateheza započinje u rujnu.

-         Ženidbeni navještaj:  DALIBOR  RELOTIĆ i ANITA VUČKOVIĆ (18.9.2024. u Sl. Brod 1)

-        Pokojnici – ovaj tjedan oprostili smo se od našeg pokojnika:Nikola Pelikan. Njegovoj obitelji izrazimo iskrenu sućut, a za pokoj njegove duše izmolimo: Pokoj vječni…